Logo

Kymenlaakson sairaanhoitajat ry

Kymenlaakson sairaanhoitajat ry

Verkkosivut
http://sairaanhoitajat.fi/kymenlaakso

Postiosoite
Puheenjohtaja Salla Kuurne
c/o Kuurne
Karhikuja 12
45720 Kuusankoski

Alueyhdistyksen huoneisto
Keskuskatu 17 A 10
48100 Kotka

Y-tunnus
0218404-2

Anna palautetta sivun alaosan lomakkeella.


Kymenlaakson sairaanhoitajat ry:n hallitus ja luottamustehtävät 2019 – 2022

Puheenjohtaja Salla Kuurne
Karhikuja 12, 45720 Kuusankoski
Puh. 050 377 1290
Email. kymenlaakson.sairaanhoitajat@gmail.com

Varapuheenjohtaja Oili Ström, tiedottaja ja liiton varavaltuutettu,
oili.strom@kymsote.fi

Anne Heikkilä, hallituksen jäsen, liiton hallituksen jäsen,
anne.heikkila2@kymsote.fi

Jari Hinkkurinen , Heikkilän varajäsen hallituksessa,
jari.hinkkurinen@kymsote.fi

Sirpa Lempiäinen, jäsen, sihteeri
sirpa.lempiainen@kymsote.fi

Sylva Lallukka, Lempiäisen varajäsen, rahastonhoitaja
sylva.lallukka54@gmail.com

Satu Ukkola, jäsen, liiton valtuutettu, opiskelijavastaava
satu.ukkola@kymsote.fi

Anne Koivula, Ukkolan varajäsen
anne.koivula@esperi.fi

Hanna Vilkki, jäsen, Tehy-SSL-tutor
hanna-vilkki@pp.inet.fi

Pauliina Purho, Vilkin varajäsen, tiedottaja
paulpur@student.uef.fi

Tarja Kanerva, Vilkin varajäsen
tarja.kanerva@tehy.net

Anne Kylmälä, Kanervan varajäsen
anne.kylmala@xamk.fi

Jenni Lehtinen, jäsen
lehtisenjenni@gmail.com

Sari Virkki, Lehtisen varajäsen
sari.virkki@xamk.fi


Verkostot ja vastuutoimijat

Päihdehoitotyön verkosto

Toiveita ja ideoita tuleville tapaamisille & ilmoittautumiset verkostoon: satu.ukkola@kymsote.fi

Opiskelijatyö

Opiskelijavastaavat: hanna-vilkki@pp.inet.fi (myös Tehy-tutor) ja satu.ukkola@kymsote.fi. Yhteyshenkilöt Xamk:iin anne.kylmala@xamk.fi tai sari.virkki@xamk.fi

Sairaanhoitajaliiton yhteiskunnallinen vaikuttaminen

Työryhmässä edustajamme Pia Rantamäki pia.rantamaki@kymsote.fi

Sairaanhoitajalehden kirjoittajat

Pauliina Purho paulpur@student.uef.fi ja Tanja Lähteenmäki tanja.lahteenmaki@ksao.fi

Infektio- ja hygieniaverkostot

Yhteyshenkilö Oili oili.strom@kymsote.fi

Osteoporoosi- ja murtumahoitajaverkostot

Yhteyshenkilö Jenni Lehtinen lehtisenjenni@gmail.com


 

Anna palautetta Kymenlaakson sairaanhoitajille