Logo

Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitajat ry

Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitajien verkkosivut löytyvät osoitteesta http://sairaanhoitajat.fi/pohjois-pohjanmaa.

Osoite
Kauppurienkatu 5 A 1
90100 OULU

Anna palautetta sivun alaosan lomakkeella.


Alueyhdistyksen hallitus 2018 – 2022 sekä vastuu- ja luottamustehtävät

Nina Hynninen, puheenjohtaja, Sairaanhoitajaliiton hallituksen jäsen 2.7.2016 alkaen, valtuuston jäsen kaudella 2015 – 2018
nhynnine@gmail.com, puh. 040 747 7635

Aira Lievetmursu, Samit ja Saimit -verkosto
aira.lievetmursu@ppshp.fi, puh. puh. 040 582 9901

Elina Kippola, sihteeri
elina.kippola@ppshp.fi, puh. 044 563 8111

Pia Liljamo, isännöitsijä, lomaosakkeiden vuokraus
pia.liljamo@ppshp.fi, puh. 040 865 5063

Satu Malmqvist, rahastonhoitaja
satu.malmqvist@gmail.com, puh. 040 515 0751

Merja Siikaluoma
merja.siikaluoma@outlook.com, puh. 050 438 2237

Marja Niskasaari
marja.niskasaari@luukku.com, puh. 050 501 9511

Hallituksen varajäsenet

Kimmo Kallio
kkallio@gmail.com, puh. 050 436 1377

Pia Karsikas
pia.karsikas@gmail.com, puh. 050 910 4313

Taina Linna
taina.linna@gmail.com, puh. 040 731 5886

Sanna Mällinen, tiedottaja
sanna.mallinen@gmail.com, puh. 040 741 4017

Anna-Kaisa Lappi
annakaisa.lappi@gmail.com, puh. 040 732 9172

Anne Sivonen
anne.sivonen@ppshp.fi, puh. 040 568 8566

Lisäksi

Taina Linna. opiskelijatyö
taina.linna@gmail.com, puh. 040 731 5886

Pia Karsikas, opiskelijatyö
pia.karsikas@gmail.com, puh. 050 910 4313

Terttu Turunen, terttu.turunen@ouka.fi, Sairaanhoitajaliiton valtuuston varajäsen kaudella 2015 – 2018

Leena Karjalainen, Sairaanhoitajaliiton valtuuston varajäsen kaudella 2015 – 2018


Työryhmät

Opiskelijatyöryhmä
Opiskelijoille pidetään infotilaisuuksia oppilaitoksissa sekä valmistuville sairaanhoitajille järjestetään liiton merkkienjakotilaisuuksia. Opiskelijatyötä alueyhdistyksessä tekevät Oulussa Kimmo Kallio, Outi Huhtala ja Auli Helisten Oulaisissa Erja Ristiluoma. Ota yhteyttä, mikäli haluat lisätietoja opiskelijatyöstä!

Seniorisairaanhoitajat
Marja-Liisa Pylväs, puheenjohtaja, marski05@gmail.com , puh. 0400 297 396. Sihteerinä toimii Anna-Liisa Seppänen ja rahastonhoitajana Leena Ruikka.

Psykiatriset sairaanhoitajat
Ryhmään ovat tervetulleita kaikki sairaanhoitajat mielenterveystyön eri alueilta, kuten kliinisestä hoitotyöstä, hallinnosta ja opetuksesta.  Ryhmä kokoontuu noin kaksi kertaa vuodessa eri teemojen puitteissa. Ryhmän kokoontumisista  tiedotetaan sähköpostitse. Ryhmän vastuuhenkilö on Aira Lievetmursu, sähköpostiosoite: aira.lievetmursu(at)ppshp.fi.


Anna palautetta Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitajille