Logo

Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitajat ry

Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitajien verkkosivut löytyvät osoitteesta http://sairaanhoitajat.fi/pohjois-pohjanmaa.

Osoite
Kauppurienkatu 5 A 1
90100 OULU

Anna palautetta sivun alaosan lomakkeella.


Alueyhdistyksen hallitus 2014 – 2018 sekä vastuu- ja luottamustehtävät

Nina Hynninen, puheenjohtaja, Sairaanhoitajaliiton hallituksen jäsen 2.7.2016 alkaen, valtuuston jäsen kaudella 2015 – 2018
nhynnine@gmail.com, 040-7477635

Pirjo Sirviö, varapuheenjohtaja, Sairaanhoitajaliiton hallituksen jäsen 1.1.2015-2.7.2016
pirjo.sirvio@ppshp.fi050-5693523

Johanna Alaloukusa, sihteeri, yhdysjäsentoiminta, Sairaanhoitajaliiton valtuustossa kaudella 2015 – 2018
johanna.alaloukusa@ppshp.fi, 040-5885995

Pia Liljamo, isännöitsijä, lomaosakkeiden vuokraus
pia.liljamo@ppshp.fi040-8655063

Kimmo Kallio, opiskelijavastaava
kkallio@gmail.com

Aira Lievetmursu, Samit ja Saimit -verkosto
aira.lievetmursu@ppshp.fi

Satu Malmqvist, rahastonhoitaja
satu.malmqvist@ppshp.fi

Hallituksen varajäsenet

Auli Helisten, opiskelijavastaava, auli.helisten@ppshp.fi

Satu Elo, tiedottaja, satu.elo@oulu.fi

Pia Karsikas, yhdysjäsentoiminta, pia.karsikas@gmail.com

Sanna Mällinen, opiskelijavastaava, sanna.mallinen@gmail.com

Merja Siikaluoma, merja.siikaluoma@outlook.com 050 4382237.

Raili Martin, 18.3.2017 alkaen

Lisäksi
Erja Ristiluoma, opiskelijatyössä Oulaisissa, erja_r@hotmail.com, 050-3588279

Outi Huhtala, opiskelijavastaava, oahuhtala@gmail.com

Terttu Turunen, terttu.turunen@ouka.fi, Sairaanhoitajaliiton valtuuston varajäsen kaudella 2015 – 2018

Leena Karjalainen, Sairaanhoitajaliiton valtuuston varajäsen kaudella 2015 – 2018


Työryhmät

Opiskelijatyöryhmä
Opiskelijoille pidetään infotilaisuuksia oppilaitoksissa sekä valmistuville sairaanhoitajille järjestetään liiton merkkienjakotilaisuuksia. Opiskelijatyötä alueyhdistyksessä tekevät Oulussa Kimmo Kallio, Outi Huhtala ja Auli Helisten Oulaisissa Erja Ristiluoma. Ota yhteyttä, mikäli haluat lisätietoja opiskelijatyöstä!

Seniorisairaanhoitajat
Marja-Liisa Pylväs, puheenjohtaja, marski05@gmail.com , puh. 0400 297 396. Sihteerinä toimii Anna-Liisa Seppänen ja rahastonhoitajana Leena Ruikka.

Psykiatriset sairaanhoitajat
Ryhmään ovat tervetulleita kaikki sairaanhoitajat mielenterveystyön eri alueilta, kuten kliinisestä hoitotyöstä, hallinnosta ja opetuksesta.  Ryhmä kokoontuu noin kaksi kertaa vuodessa eri teemojen puitteissa. Ryhmän kokoontumisista  tiedotetaan sähköpostitse. Ryhmän vastuuhenkilö on Aira Lievetmursu, sähköpostiosoite: aira.lievetmursu(at)ppshp.fi.


Anna palautetta Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitajille