Logo

Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitajat ry

Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitajien verkkosivut löytyvät osoitteesta http://sairaanhoitajat.fi/pohjois-pohjanmaa.

Osoite
Kauppurienkatu 5 A 1
90100 OULU

Anna palautetta sivun alaosan lomakkeella.


Alueyhdistyksen hallitus 2018 – 2022 sekä vastuu- ja luottamustehtävät

Nina Hynninen, puheenjohtaja, Sairaanhoitajaliiton varapuheenjohtaja  24.11.2018 alkaen
nhynnine@gmail.com, puh. 040 747 7635

Pirjo Sirviö, varapuheenjohtaja
pirjo.sirvio@ouka.fi, puh. 050 569 3523

Elina Kippola, sihteeri
kippolae@gmail.com, puh. 044 563 8111

Satu Malmqvist, rahastonhoitaja
satu.malmqvist@gmail.com, puh. 040 515 0751

Aira Lievetmursu, Kauppurienkadun huoneiston vuokraus
aira.lievetmursu@ppshp.fi, puh. 040 582 9901

Pia Liljamo, Rukan ja Rokuan mökkien vuokraus
pia.liljamo@gmail.com, puh. 040 865 5063

Merja Siikaluoma
merja.siikaluoma@outlook.com, puh. 050 438 2237

Marja Niskasaari
marja.niskasaari@luukku.com, puh. 050 501 9511

Hallituksen varajäsenet

Kimmo Kallio
kkallio@gmail.com, puh. 050 436 1377

Pia Karsikas
pia.karsikas@gmail.com, puh. 050 910 4313

Taina Linna, opiskelijatyö
taina.linna@gmail.com, puh. 040 731 5886

Sanna Mällinen, tiedottaja
sanna.mallinen@gmail.com 

Anna-Kaisa Lappi
annakaisa.lappi@gmail.com

Anne Sivonen
Anne.m.sivonen@gmail.com, puh. 040 568 8566

Lisäksi

Erik Indola, opiskelijajäsen
Erik@indola.fi, puh. 0400 812787

 


Työryhmät

Opiskelijatyöryhmä
Opiskelijoille pidetään infotilaisuuksia oppilaitoksissa sekä valmistuville sairaanhoitajille järjestetään liiton merkkienjakotilaisuuksia. Opiskelijatyötä alueyhdistyksessä tekevät Pia Karsikas ja Taina Linna. Ota yhteyttä, mikäli haluat lisätietoja opiskelijatyöstä!

Seniorisairaanhoitajat
Marja-Liisa Pylväs, puheenjohtaja, marski05@gmail.com , puh. 0400 297 396. Sihteerinä toimii Irmeli Heikkilä, puh. 040 5646 148  ja rahastonhoitajana Eeva Iinatti.

 


Anna palautetta Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitajille