Logo

Varsinais-Suomen sairaanhoitajat ry

Varsinais-Suomen sairaanhoitajien verkkopalvelut löytyvät osoitteesta http://sairaanhoitajat.fi/varsinais-suomi.

Anna palautetta sivun alaosan lomakkeella.


Varsinais-Suomen sairaanhoitajat ryn hallitus 2018 -2022 vuosikokoukseen saakka  ja luottamustehtävät

Riitta Karjalainen, puheenjohtaja, Sairaanhoitajaliiton valtuuston jäsen 2015 – 2022
riitta.karjalainen@turku.fi, puh. 050 529 9633

Mia Nisukangas, varapuheenjohtaja, virkistys- ja toimintavastaava
mia.nisukangas@tyks.fi

  1. Dinah Arifulla, tiedottaja, sihteeri, Sairaanhoitajaliiton hallituksen jäsen 1.1.2014-2.7.2016, Sairaanhoitajaliiton hallituksen varajäsen 2017-2018
    work.dinah@gmail.com
  2. Tarja Laine, rahastonhoitaja
    tarja-l@outlook.com
  3. Eija Kedonpää, opiskelijavastaava
    eija.kedonpaa@turkuamk.fi
  4. Tuija Skarp
    tuija.skarp@gmail.com
  5. Henna Lautinen-Niemi, opiskelijavastaava
    henna.lautinen-niemi@tyks.fi

Hallituksen varajäsenet (henkilökohtainen)

  1. Leena Tervahartiala, virkistys-ja toimintavastaava
    leena.tervahartiala@pp.inet.fi; leena.tervahartiala@tyks.fi
  2. Taina Inberg,
    taina.inberg@turku.fi
  3. Kirill Kaupponen
    kirill.kaupponen@gmail.com
  4. Jonna Laine,
    jonna.laine@gmail.com
  5. Reetta Kiikeri
    kiikeri@gmail.com

Lisäksi

Tuulia Koponen, Sairaanhoitajaliiton valtuuston jäsen 2015 – 2016
Marketta Saloniemi valtuuston jäsen 2017 – 2018
marketta.saloniemi@tyks.fi

Maija Hupli, Sairaanhoitajaliiton valtuuston varajäsen 2015 – 2018
maija.hupli@utu.fi

Jaana Uuttu, opiskelijayhdyshenkilö Salossa
jaana.uuttu@turkuamk.fi


Työryhmät ja vastuuhenkilöt

Gerontologisen hoitotyön asiantuntijaryhmä
Riitta Karjalainen, riitta.karjalainen@turku.fi

Opiskelijatyö
Salo: Jaana Uuttu, jaana.uuttu@turkuamk.fi
Turku: Henna Lautinen-Niemi, henna.lautinen-niemi@luukku.com ja Eija Kedonpää, eija.kedonpaa@turkuamk.fi

V-S Seniorisairaanhoitajat
Leena Suominen, harry.leena@hotmail.fi, 050 491 2848

Päihdehoitotyön verkosto
Leena Tervahartiala, leena.tervahartiala@tyks.fi; leena.tervahartiala@pp.inet.fi


 

Anna palautetta Varsinais-Suomen sairaanhoitajille