Siirry sisältöön
Sairaanhoitajapäivät Liity jäseneksi Asiointipalvelu

Kymenlaakson sairaanhoitajat ry

Kymenlaakson sairaanhoitajat ry tarjoaa sairaanhoitajien oman yhteisön tuen ja vaikuttamiskanavan lähellä sinua. Kymenlaakson sairaanhoitajat on yksi kuudestatoista alueyhdistyksestä, jonka kautta jäsen kuuluu Suomen Sairaanhoitajiin (ent. Sairaanhoitajaliittoon). Jäsenenä annat tukesi Suomen Sairaanhoitajien tehtävälle sairaanhoitajan työn arvon näkyväksi tekemisessä.

Jäsenenä saat myös paljon henkilökohtaisia jäsenetuja! Tule mukaan toimintaan ja liity jäseneksi ellet vielä ole jäsen. Voit tutustua toimintaamme myös seuraamalla Facebookissa – haluamme olla sinulle maailman paras yhteisö! Kysy, anna palautetta tai ota yhteyttä suoraan työryhmiin ja aktiivitoimijoihimme. Tule mukaan kehittämään sairaanhoitajan työtä ja hyvinvointia sekä verkostoitumaan ja virkistäytymään!

Tapahtumat

  • Webinaari 6.10.22 klo 15–16, Hoitajan painekattilassa

    Miten pitää omassa työssä lämpimänä merkitys ja luottamus? Miten löytää tasapainoa ja iloa työn sekä …

  • Opiskelijakahvila 6.10.2022

    Järjestämme Opiskelijakahvilan ☕ Teamsin välityksellä 6.10.2022 klo 17-18.30 sairaanhoitajaksi, ensihoitajaksi, terveydenhoitajaksi ja kätilöksi opiskeleville. Tilaisuudessa …

  • FORNA:n opintopäivät 2022

    Suomen Leikkausosaston Sairaanhoitajat (FORNA) ry. järjestää perinteiset opintopäivät Jyväskylässä 11.-12.10.2022. Opintopäivien teemana on: Uusi sivu …

Katso kaikki tapahtumat

Uutiset

Katso kaikki uutiset

Koulutukset

Katso kaikki koulutukset

Kymenlaakson sairaanhoitajat ry:n hallitus ja luottamustehtävät 2022–

Pauliina Hackman, puheenjohtaja, Suomen Sairaanhoitajat ry:n valtuuston jäsen
Louhenkatu 7 B 10, 48700 Kotka
Puh. 050 377 1290
Email. kymenlaakson.sairaanhoitajat@gmail.com

Oili Ström, varapuheenjohtaja, tiedottaja
oili.strom@kymsote.fi

Ronja Ruusunen, hallituksen jäsen, sihteeri
ronja.ruusunen@gmail.com

Hanni Kangasmäki, Ruususen varajäsen
Hanni.kangasmaki@luukku.com

Hanna Vilkki, jäsen, opiskelijavastaava, Tehy-SSL-tutor
Hanna.vilkki@pp.inet.fi

Sirpa Lempiäinen, Vilkin varajäsen
Sirpa.lempiainen@kymsote.fi

Tarja Kanerva, jäsen
Tarja.kanerva@tehy.net

Salla Kuurne, Kanervan varajäsen
Salla.kuurne@2m-it.fi

Jenni Lehtinen, jäsen
lehtisenjenni@gmail.com

Anne Heikkilä, Lehtisen varajäsen, Suomen Sairaanhoitajat hallituksen jäsen
Anne.m.heikkila@kymsote.fi

Eveliina Talonpoika, jäsen, tiedottaja
Eveliina.talonpoika@outlook.com

Miia Luttinen, Talonpojan varajäsen
Miia.luttinen@gmail.com

Anne Kylmälä, jäsen
Anne.kylmala@xamk.fi

Sari Virkki, Kylmälän varajäsen
Sari.virkki@xamk.fi

Verkostot ja vastuutoimijat

Päihdehoitotyön verkosto
Toiveita ja ideoita tuleville tapaamisille & ilmoittautumiset verkostoon: satu.ukkola@kymsote.fi

Opiskelijatyö
Opiskelijavastaava: hanna-vilkki@pp.inet.fi. Yhteyshenkilöt Xamk:iin anne.kylmala@xamk.fi tai sari.virkki@xamk.fi

Suomen Sairaanhoitajien yhteiskunnallinen vaikuttaminen
Työryhmässä edustajamme on Maarit Kolehmainen, maarit.kolehmainen@kymsote.fi.

Sairaanhoitajalehden kirjoittajat
Pauliina Hackman (kymenlaakson.sairaanhoitajat@gmail.com ja Tanja Lähteenmäki tanja.lahteenmaki@ksao.fi

Infektio- ja hygieniaverkostot
Yhteyshenkilö Oili oili.strom@kymsote.fi

Osteoporoosi- ja murtumahoitajaverkostot
Yhteyshenkilö Jenni Lehtinen lehtisenjenni@gmail.com

Postiosoite
Pauliina Hackman
c/o Hackman
Louhenkatu 7 B 10
48700 Kotka

Alueyhdistyksen huoneisto
Keskuskatu 17 A 10
48100 Kotka
Y-tunnus
0218404-2

Yhteydenottolomake