Siirry sisältöön
Sairaanhoitajapäivät Liity jäseneksi

Satakunnan sairaanhoitajat ry

Satakunnan sairaanhoitajat ry tarjoaa sairaanhoitajien oman yhteisön tuen lähellä sinua. Tule mukaan kehittämään sairaanhoitajan työtä ja hyvinvointia sekä verkostoitumaan ja virkistäytymään! Satakunnan sairaanhoitajat on yksi Suomen Sairaanhoitajien (ent. Sairaanhoitajaliiton) kuudestatoista alueyhdistyksestä. Kuulumalla Suomen Sairaanhoitajiin olet samalla jäsenenä myös valitsemassasi alueyhdistyksessä.

Jäsenenä annat tukesi Suomen Sairaanhoitajien tehtävälle sairaanhoitajan työn arvon näkyväksi tekemisessä ja Satakunnan sairaanhoitajissa saat myös henkilökohtaisia jäsenetuja! Tule mukaan toimintaan ja liity jäseneksi ellet vielä ole jäsen. Kysy, anna palautetta tai ota yhteyttä! Löydät Satakunnan sairaanhoitajat myös Facebookista.

Tapahtumat

Katso kaikki tapahtumat

Uutiset

Katso kaikki uutiset

Koulutukset

Katso kaikki koulutukset

Satakunnan sairaanhoitajat ry:n hallitus ja luottamustehtävät kaudelle 2022-2025

Elina Haapala, puheenjohtaja, Sairaanhoitajaliiton valtuuston jäsen 2019–2022
elinankotiposti@gmail.com, p. 040 504 6141

Soili Aavanenvarapuheenjohtaja, tiedottaja/lehti-ilmoitukset
soili.aavanen@porinperusturva.fi,  p. 040 596 2391

Varsinaiset jäsenet

Johanna Hakala, 
johanna.hakala@satasairaala.fi, p. 044 270 8213

Jenni Haapamäki, some-vastaava
jenni.haapamaki@hotmail.com, p. 040 034 1594

Mia Sorila, taloudenhoitaja, asuntojen vuokraus
mia.sorila@gmail.com, p. 040 092 6808

Pauliina Kuusisto
pauliina.kuusisto@diak.fi, p. 050 578 1099

Maarit Pirinen
maarit.pirinen@laitila.fi, p. 041 497 8988

Varajäsenet

Johanna Kuusisalmi, some-vastaava
johanna.kuusisalmi@gmail.com, p. 040 596 1226

Tiina Hiidenoja-Sirén
tiina.hiidenoja@dnainternet.net, p. 040 594 7214

Elina Gustafsson
elina.gustafsson1964@gmail.com, p. 044 970 2951

Tanja Jussila, Sairaanhoitajaliiton valtuuston varajäsen 2019–2022, emäntä
tanja.jussila@pori.fi, p. 044 701 1873

Katri Pönkä, sihteeri, tiedottaja/lehti-ilmoitukset 
katri.ponka@gmail.com, p. 040 866 9249

Muut luottamustoimet

Elise Inberg,  Suomen Sairaanhoitajien hallituksen jäsen
elise.inberg@porinperusturva.fi, p. 040 082 2933

Elina Haapala, Suomen Sairaanhoitajien valtuuston jäsen
elinankotiposti@gmail.com, p. 040 504 6141

Anne Kuusisto,  Suomen Sairaanhoitajien valtuuston jäsen
anne.kuusisto@satasairaala.fi, p. 040 572 1426

Verkostojen yhteyshenkilöt

 

Seniorisairaanhoitajat
Elina Haapala

Syöpäsairaanhoitajat
Yhdyshenkilö Syöpäyhdistyksen/syöpäsairaanjoitajien kanssa, Soili Aavanen.

Hallinto ja talous
Elina Haapala, Soili Aavanen, Mia Sorila ja Katri Pönkä.

Työryhmät

Yhdysjäsenvastaava Elina Gustafsson.

Jäsenhankinta, juhlat, tapahtumat ja koulutus
Elina Gustafsson, Tiina Hiidenoja-Siren ja Johanna Kuusisalmi.

Opiskelijatyöryhmä
Johanna Hakala, Jenni Haapamäki, Pauliina Kuusisto ja Katri Pönkä.

Tiedotustyöryhmä
Tiedottaja/Lehti-ilmoitukset – Soili Aavanen, Katri Pönkä sekä some-vastaavat Jenni Haapamäki ja Johanna Kuusisalmi.

Yhteiskunnallisen vaikuttamisen työryhmä
Mia Sorila ja Anne Kuusisto.

Satakunnan sairaanhoitajat ry / Tehyn aluetoimisto
Yrjönkatu 7A
28100 Pori

Yhteydenottolomake