Siirry sisältöön
Liity jäseneksi

Satakunnan sairaanhoitajat ry

Satakunnan sairaanhoitajat ry tarjoaa sairaanhoitajien oman yhteisön tuen lähellä sinua. Tule mukaan kehittämään sairaanhoitajan työtä ja hyvinvointia sekä verkostoitumaan ja virkistäytymään! Satakunnan sairaanhoitajat on yksi Sairaanhoitajaliiton kuudestatoista alueyhdistyksestä. Kuulumalla Sairaanhoitajaliittoon olet samalla jäsenenä myös valitsemassasi alueyhdistyksessä.

Jäsenenä annat tukesi Sairaanhoitajaliiton tehtävälle sairaanhoitajan työn arvon näkyväksi tekemisessä ja Satakunnan sairaanhoitajissa saat myös henkilökohtaisia jäsenetuja! Tule mukaan toimintaan ja liity jäseneksi ellet vielä ole jäsen. Kysy, anna palautetta tai ota yhteyttä! Löydät Satakunnan sairaanhoitajat myös Facebookista.

Tapahtumat

  • Satakunnan seniorisairaanhoitajien jäsentapahtuma 27.1.

    Tervetuloa Satakunnan seniorisairaanhoitajien jäsentapahtumaan Viikkarin Valkamaan Saarelmasaliin 27.1.2020 klo 13. Eo sairaanhoitaja Terttu Junttila kertoo …

  • Voimaannu viinistä ja virsistä

    Tervetuloa kaikki jäsenet, sekä varsinaiset, seniorit että opiskelijat, Satakunnan sairaanhoitajien jäsentapahtumaan Viini-ja virsi-iltaan 6.2.2020 klo …

  • Satakunnan seniorisairaanhoitajien jäsentapahtuma 24.2.

    Tervetuloa Satakunnan seniorisairaanhoitajien jäsentapahtumaan Viikkarin valkamaan Saarelmasaliin 24.2.2020 klo 13. Omaistoiminnan ohjaaja Susanna Ronimus Omaishoitajat …

Katso kaikki tapahtumat

Uutiset

Katso kaikki uutiset

Koulutukset

Katso kaikki koulutukset

Fiocan koulutukset

Satakunnan sairaanhoitajat ry:n hallitus ja luottamustehtävät kaudelle 2018-2022 vuosikokoukseen asti

Elise Inberg, puheenjohtaja, Sairaanhoitajaliiton hallituksen jäsen 2.7.2016 alkaen
elise.inberg@pori.fi, 0400 822 933

Elina Gustafsson, varapuheenjohtaja
elina.gustafsson@satasairaala.fi, 040 766 8189

Katri Pönkä
katri.ponka@gmail.com, puh. 040 866 9249

Anne Kuusisto,  Sairaanhoitajaliiton valtuuston jäsen 2019 – 2022
anne.kuusisto@satasairaala.fi, 040 572 1426

Elina Haapala, Sairaanhoitajaliiton valtuuston jäsen 2019 – 2022,
elina.haapala@satasairaala.fi, elinankotiposti@gmail.com, 040 504 6141

Anu Elo, Sairaanhoitajaliiton valtuuston varajäsen 2019 – 2022
anu.elo@samk.fi, puh. 050 549 1631

Tuula Leino, sihteeri
tuule1@luukku.com, 041 435 6941

Satu Mylläri,
satu.myllari@luukku.com, 044 283 7607

Hallituksen varajäsenet
Tanja Jussila, Sairaanhoitajaliiton valtuuston varajäsen 2019 – 2022
tanja.jussila@pori.fi; tanja.jussila@tehy.net, 044 701 1873

Tuija Heinonen
tuija.heinonen@satasairaala.fi, 040 825 2761

Soili Aavanen, tiedottaja
soili.aavanen@pori.fi, 040 596 2391

Mia Sorila, rahastonhoitaja
mia.sorila@gmail.com, 040 092 6808

Tuula Nurmoranta,
tuula.nurmoranta@aavapalvelut.fi, 040 559 3662

Elina Palomäki
elina.smedberg@alinahoivatiimi.fi, 044 999 2959

Verkostojen yhteyshenkilöt

 

Seniorisairaanhoitajat
Seija Halmela, seija.halmela@nic.fi, Elise Inberg, elise.inberg@pori.fi

Syöpäsairaanhoitajat
Anne Kuusisto, anne.kuusisto@satasairaala.fi, Sirpa Vanhala

Päihdetyö
Katri Pönkä ja Tiina Hakala

Gerontologiset sairaanhoitajat
Soili Aavanen, Elina Palomäki ja Johanna Jalonen

Tiedotus
Elise Inberg, Tuula Leino, Soili Aavanen ja Katri Pönkä

Koulutus
Anne Kuusisto, Anu Elo

Hallinto ja talous
Elise Inberg, Elina Gustafsson, Tuula Leino, Mia Sorila

Työryhmät

Jäsenhankinta, juhlat ja tapahtumat
Yhdyshenkilö yhteistyö Tuija Heinonen, Elina Gustafsson, Tanja Jussila, Tuula Nurmoranta ja Elina Palomäki

Yhteiskunnallinen vaikuttamisen ja THL:n kansallisen laaturekisterit
Anne Kuusisto

Opiskelijatyöryhmä
Elina Haapala, elinankotiposti@gmail.com , Satu Mylläri, satu.myllari@luukku.com, Katri Pönkä, katri.ponka@gmail.com, Anu Elo, Mia Sorila, mia.sorila@gmail.com

Satakunnan sairaanhoitajat ry / Tehyn aluetoimisto
Yrjönkatu 7A
28100 Pori

Yhteydenottolomake