Siirry sisältöön
Sairaanhoitajapäivät Liity jäseneksi

Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitajat ry

Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitajat ry tarjoaa sairaanhoitajien oman yhteisön tuen lähellä sinua. Tule mukaan kehittämään sairaanhoitajan työtä ja hyvinvointia sekä verkostoitumaan ja virkistäytymään. Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitajat on yksi kuudestatoista alueyhdistyksestä, jonka kautta jäsen kuuluu Suomen Sairaanhoitajiin (ent. Sairaanhoitajaliittoon). Jäsenenä annat tukesi Suomen Sairaanhoitajien tehtävälle sairaanhoitajan työn arvon näkyväksi tekemisessä. Lisäksi saat saat myös paljon henkilökohtaisia jäsenetuja!

Tule mukaan toimintaan ja liity jäseneksi ellet vielä ole jäsen. Voit tutustua toimintaamme myös seuraamalla meitä Facebookissa – haluamme olla sinulle maailman paras yhteisö! Kysy, anna palautetta tai ota yhteyttä suoraan työryhmiin ja aktiivitoimijoihimme.

Tapahtumat

Katso kaikki tapahtumat

Uutiset

Katso kaikki uutiset

Koulutukset

Katso kaikki koulutukset

Hallitus

Etelä-Pohjanmaan hallitus ja luottamustehtävät 2022-2025

Leena Qvick, puheenjohtaja, Suomen Sairaanhoitajien valtuuston jäsen
leena.qvick@netikka.fi, puh. 045 676 1866

Riitta Alanko, varapuheenjohtaja
riitta.alanko71@gmail.com

Hallituksen varsinaiset ja varajäsenet:

Marja Tapanainen, tiedottaja
marja.tapanainen@gmail.com  (varajäsen Tanja Pakkanen, tanjapakkanen1@gmail.com)

Katja Hasunen, tiedottaja
katjamarika91@gmail.com (varajäsen Anne Saarinen, anne.karita@gmail.com)

Anna-Maija Rajamäki, sihteeri
amrajamaki@gmail.com (varajäsen Kati Lahnalampi, kati.lahnalampi@hotmail.fi)

Kirsi Kivistö-Rahnasto, opiskelijatyöntekijä
kirsi.kivisto-rahnasto@seamk.fi (varajäsen Virpi Salo, virpi.salo@seamk.fi)

Satu Toivola,
satu.toivola@epshp.fi (varajäsen Roosa Utanen, roosa.utanen@seamk.fi)

Anne Leppinen, rahastonhoitaja
anneleppinen@hotmail.com (varajäsen Hannele Valkonen, hannelekvalkonen@gmail.com

Työryhmät ja jaostot

Opiskelijatyö

Katja Hasunen, katjamarika91@gmail.com

Tanja Isoaho 

Paula Keski-Korpela

Etelä-Pohjanmaan seniorisairaanhoitajat

Seniorisairaanhoitajien toimintaan voivat osallistua kaikki eläkkeellä olevat sairaanhoitajat. Kokoontumiset ovat joka kuukauden viimeisenä maanantaina, ei kesäaikana eikä joulukuussa. Tarkemmat tiedot Ilkan ja Eparin järjestöpalstoilla.

 Liisa Panula
puheenjohtaja, puh. 040 502 9039

Lahja Olli
Rahastonhoitaja, puh. 050 567 4900

Marja-Leena Koski
sihteeri, puh. 040 510 3415

Kokoontumiset sisältävät ajankohtaista tietoa, virkistystä, yhdessäoloa, retkeilyä. Joka toinen vuosi järjestetään valtakunnalliset senioripäivät eri paikkakunnilla.

Yhteydenottolomake