Siirry sisältöön
Liity jäseneksi

Päijät-Hämeen sairaanhoitajat ry

Päijät-Hämeen sairaanhoitajat ry tarjoaa sairaanhoitajien oman yhteisön tuen ja vaikuttamiskanavan lähellä sinua. Päijät-Hämeen sairaanhoitajat toimii ammatillisena ja alueellisena yhdistyksenä ja vaikutuskanavana. Tuemme jäsenistön ammatillista osaamista sekä pyrimme vaikuttamaan jäsenistön hyvinvointiin työpaikoilla ja vapaa-aikana.

Päijät-Hämeen sairaanhoitajat on yksi kuudestatoista alueyhdistyksestä, jonka kautta jäsen kuuluu Sairaanhoitajaliittoon. Jäsenenä annat tukesi Sairaanhoitajaliiton tehtävälle sairaanhoitajan työn arvon näkyväksi tekemisessä.

Jäsenenä saat myös paljon henkilökohtaisia jäsenetuja! Tule mukaan toimintaan ja liity jäseneksi ellet vielä ole jäsen. Voit tutustua toimintaamme myös seuraamalla Facebookissa – haluamme olla sinulle maailman paras yhteisö.

Aktiivisia toimijoita kaipaamme lisää joukkoomme. Ota siis rohkeasti yhteyttä ja tule mukaan kehittämään sairaanhoitajan työtä ja hyvinvointia sekä verkostoitumaan ja virkistäytymään!

Tapahtumat

  • Sairaanhoitajan työ tutuksi -kahvila 20.1.2022

    Järjestämme sairaanhoitajan työ tutuksi -kahvilan ☕ Teamsin välityksellä 20.1.2022 klo 17-18.30 alaa opiskeleville, alaa harkitseville …

  • Oopperamatka kesäiseen Savonlinnaan

    Hei kollegat ympäri Suomea. On aika ottaa katse kesään ja kohti oopperajuhlia. Savon sairaanhoitajat järjestää …

  • Sairaanhoitajapäivät 2022

    Sairaanhoitajapäivät on Suomen suurin vuosittainen hoitotyön tapahtuma.  Vuoden 2022 Sairaanhoitajapäivät pidetään 15.–16.9.2022. Merkitse tapahtuma jo …

Katso kaikki tapahtumat

Uutiset

Katso kaikki uutiset

Koulutukset

Katso kaikki koulutukset

Päijät-Hämeen sairaanhoitajat ry hallitus 2018-2022 ja luottamustehtävät

Tuula-Anneli Sirén, puheenjohtaja
tuulaannelisiren@gmail.com, puh. 041 449 2262

Pirjo Lehtomäki, varapuheenjohtaja, jäsen
pirlehtoma@gmail.com, puh. 050 362 7377

Pirjo Hasu-Lehtovirta, jäsen, sihteeri
pirjo.hasu-lehtovirta@kymsote.fi, puh. 050 410 5650

Tarja Parkkinen, jäsen
tarja.parkkinen1@gmail.com, puh. 040 966 8072

Anne Reiman, jäsen
anne.reiman@phhyky.fi, puh. 040 516 3250

Sami Rive, jäsen
sami.rive@gmail.com, puh. 044 057 3400

Hannele Uotila, jäsen
uotilahannele@gmail.com, puh. 040 521 3567

Varajäsenet

Hellevi Järvinen, varajäsen
hellevi.jarvinen@gmail.com, puh. 044 7297630

Elina Komulainen, varajäsen
elinainen76@gmail.com, puh. 040 709 8976

Johanna Hyytiäinen, varajäsen
jsaaren@hotmail.com, puh. 040 590 4967

Tiina Jokinen, varajäsen
tiina.jokinen99@gmail.com, puh. 050 373 4446

Anne Nuuttila, varajäsen, valtuuston jäsen
anne.nuuttila@gmail.com, puh. 040 7499923

Marjo Palkamo, varajäsen
marjo.palkamo@saunalahti.fi

Työryhmät

Seniorisairaanhoitajat
Terttu Franssila

terttu.franssila0@saunalahti.fi, puh. 040 703 3643

Opiskelijatyöryhmä
Katja Ikonen, opiskelijavastaava
katjakikonen@gmail.com, puh. 040 778 2650

Marika Järvinen, opiskelijavastaava
marikajarvinen@netti.fi, puh. 044 3060284

Yhteydenottolomake