Alueyhdistykset | Sairaanhoitajat Siirry sisältöön
Liity jäseneksi

Alueyhdistykset

Sairaanhoitajaliitossa on 16 alueyhdistystä. Liittomme jäsenenä olet myös jonkin alueyhdistyksemme jäsen. Alueyhdistykset ovat jakautuneet ympäri maata, ja oma alueyhdistyksesi määräytyy sen mukaan, mikä opiskelu-, työ-, tai kotipaikkakuntasi on. Alueyhdistykset tuntevat sairaanhoitajan arjen ja ovat jäseniä lähellä niin opiskelun, työuran kuin eläkkeellä olon aikana.

Sairaanhoitajaliiton alueyhdistykset

Etelä-Hämeen Sairaanhoitajat ry


Kaisu Heliölä (alueyhdistyksen hallituksen pj), kaisu.heliola@gmail.com

Facebook: Etelä-Hämeen sairaanhoitajat

Instagram: sairaanhoitaja_asiantuntija

Lue tarkemmat tiedot alueyhdistyksen omalta sivulta

Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitajat ry


Leena Qvick (alueyhdistyksen hallituksen pj), leena.qvick@netikka.fi

Facebook: Etelä-Pohjanmaan sairaanhoitajat

Instagram: epsairaanhoitajat

Lue tarkemmat tiedot alueyhdistyksen omalta sivulta

Kainuun sairaanhoitajat ry


Pirra Keränen (alueyhdistyksen hallituksen pj), pirrake@gmail.com

Facebook: Kainuun sairaanhoitajat

Instagram: kainuun_sairaanhoitajat

Lue tarkemmat tiedot alueyhdistyksen omalta sivulta

 

Keski-Suomen sairaanhoitajat ry


Tuija Paasonen (alueyhdistyksen hallituksen pj), paasonentuija@gmail.com

Facebook: Keski-Suomen sairaanhoitajat

Instagram: keskisuomen_sairaanhoitajat

Lue tarkemmat tiedot alueyhdistyksen omalta sivulta

 

Kymenlaakson sairaanhoitajat ry


Salla Kuurne (alueyhdistyksen hallituksen pj),

Facebook: Kymenlaakson sairaanhoitajat

Lue tarkemmat tiedot alueyhdistyksen omalta sivulta

Lapin sairaanhoitajat ry


Irma Mustonen (alueyhdistyksen hallituksen pj), irma.mustonen@pp.inet.fi

Facebook: Lapin sairaanhoitajat

Instagram: lapin­_sairaanhoitajat

Lue tarkemmat tiedot alueyhdistyksen omalta sivulta

Pohjois-Hämeen sairaanhoitajat ry


Heli Vesaranta (alueyhdistyksen hallituksen pj), heli@vesaranta.fi

Facebook: Pohjois-Hämeen sairaanhoitajat

Instagram: phshoitajat

Lue tarkemmat tiedot alueyhdistyksen omalta sivulta

 

Pohjois-Karjalan sairaanhoitajat ry


Marja-Leena Nuutinen (alueyhdistyksen hallituksen pj), marja-leena.nuutinen@siunsote.fi

Facebook: Pohjois-Karjalan sairaanhoitajat

Lue tarkemmat tiedot alueyhdistyksen omalta sivulta

 

Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitajat ry


Nina Hynninen (alueyhdistyksen hallituksen pj), nhynnine@gmail.com

Facebook: Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitajat

Instagram: pohjois_pohjanmaan_sh_ry

Lue tarkemmat tiedot alueyhdistyksen omalta sivulta

Päijät-Hämeen sairaanhoitajat ry


Tuula-Anneli Sirén (alueyhdistyksen hallituksen pj), tuula-anneli.siren@phsotey.fi

Facebook: Päijät-Hämeen sairaanhoitajat

Instagram: phsairaanhoitajat

Lue tarkemmat tiedot alueyhdistyksen omalta sivulta

Saimaan sairaanhoitajat ry


Tuija Halko-Liukkonen (alueyhdistyksen hallituksen pj)

Facebook: Saimaan sairaanhoitajat ry

Instagram: saimaansairaanhoitajat

Lue tarkemmat tiedot alueyhdistyksen omalta sivulta

Satakunnan sairaanhoitajat ry


Elise Inberg (alueyhdistyksen hallituksen pj), elise.inberg@pori.fi

Facebook: Satakunnan sairaanhoitajat

Instagram: satakunnan_sairaanhoitajat

Lue tarkemmat tiedot alueyhdistyksen omalta sivulta

Savon sairaanhoitajat ry


Tuula Hartikainen (alueyhdistyksen hallituksen pj), t.hartikainen14@gmail.com

Facebook: Savon sairaanhoitajat

Instagram: savonsairaanhoitajat

Lue tarkemmat tiedot alueyhdistyksen omalta sivulta

Svenskfinland


Maria Forss (alueyhdistyksen hallituksen pj), maria.forss@arcada.fi

Lue tarkemmat tiedot alueyhdistyksen omalta sivulta

Uudenmaan sairaanhoitajat ry


Jaana Kotila, hallituksen puheenjohtaja, jaanakot@gmail.com

Facebook: Uudenmaan sairaanhoitajat

Instagram: uudenmaansairaanhoitajat

Lue tarkemmat tiedot alueyhdistyksen omalta sivulta

Varsinais-Suomen sairaanhoitajat ry


Riitta Karjalainen (alueyhdistyksen hallituksen pj), riitta.karjalainen@turku.fi

Facebook: Varsinais-Suomen sairaanhoitajat

Instagram: vssairaanhoitajat

Lue tarkemmat tiedot alueyhdistyksen omalta sivulta