Lapin sairaanhoitajat ry | Sairaanhoitajat Siirry sisältöön
Liity jäseneksi

Lapin sairaanhoitajat ry

Lapin sairaanhoitajat ry tarjoaa sairaanhoitajien oman yhteisön tuen ja vaikuttamiskanavan lähellä sinua. Lapin sairaanhoitajat toimii sairaanhoitajien, terveydenhoitajien ja ensihoitajien (AMK) ammatillisena ja alueellisena yhdistyksenä ja vaikutuskanavana. Lapin sairaanhoitajat ry edistää hoitotyön kehittämistä Lapin alueella, tukee jäsenistönsä ammatillista osaamista sekä pyrkii vaikuttamaan jäsenistön hyvinvointiin työpaikoilla ja vapaa-aikana. Lapin sairaanhoitajat on yksi kuudestatoista alueyhdistyksestä, jonka kautta jäsen kuuluu Sairaanhoitajaliittoon.

Jäsenenä annat tukesi Sairaanhoitajaliiton tehtävälle sairaanhoitajan työn arvon näkyväksi tekemisessä. Jäsenenä saat myös paljon henkilökohtaisia jäsenetuja!  Voit tutustua toimintaamme myös seuraamalla meitä Facebookissa – haluamme olla sinulle maailman paras yhteisö! Kysy, anna palautetta tai ota yhteyttä suoraan työryhmiin ja aktiivitoimijoihimme. Tule mukaan kehittämään sairaanhoitajan työtä ja hyvinvointia sekä verkostoitumaan ja virkistäytymään!

Tapahtumat

  • Sairaanhoitajapäivät

    Sairaanhoitajapäivien uusi ajankohta on 27.–28.5.2021. Suomen suurin hoitotyön koulutus- ja näyttelytapahtuma, Sairaanhoitajapäivät 2020, ovat erityisesti …

Katso kaikki tapahtumat

Uutiset

Katso kaikki uutiset

Koulutukset

Katso kaikki koulutukset

Lapin Sairaanhoitajat ry:n hallitus ja luottamustehtävät kaudelle 2018-2022 vuosikokoukseen saakka

Irma Mustonen, puheenjohtaja
irma.mustonen@pp.inet.fi
puh. 040 583 6972

Sirkku Valve, varapuheenjohtaja, opiskelijatyön vastaava
sirkku.valve@lshp.fi
Puh. 040 743 3630

Anne Kaisanlahti, hallituksen jäsen, talousvastaava, Ahmahovin ja Koskikadun vuokrauksesta vastaava
anne.kaisanlahti@gmail.com
puh. 050 406 3399

Outi Nykänen, hallituksen jäsen, sihteeri
outi.nykanen@inari.fi
puh. 040 776 9002

Piia Hirvonen, hallituksen jäsen, tiedotusvastaava
ph.hirvonen@gmail.com
Puh. 040 097 4710

Saija Aarni, hallituksen jäsen, Sairaanhoitajaliiton hallituksen jäsen 2018-2022
aarnis@hotmail.com
Puh. 050 413 6693

Varajäsenet

Seija Elkki, hallituksen varajäsen, Ahmahovin ja Koskikadun taloyhtiöiden edustaja
seija.elkki@pp.inet.fi
puh. 040 577 0017

Sanna Savela
sanna.savela@lshp.fi

Tuula Ylisaukko-oja,
tuula.ylisaukko-oja@pello.fi
puh. 040 837 0499

Mirja Tahvonen
mirja.tahvonen@rovaniemi.fi
Puh. 040 738 5902

Raili Oikkonen-Heikkuri
raili.oikkonen-heikkuri@lshp.fi
Puh. 040 736 7615

Elina Pannula
elina.pannula@salla.fi
Puh. 050 5362723

Työryhmät ja jaostot

Seniorisairaanhoitajat
Puheenjohtaja Laila Karinen Rovaniemeltä,
laila.karinen@pp.inet.fi, puh 0400 993 852

Alueyhdistyksen toimisto
Koskikatu 33
96100 ROVANIEMI

Yhteydenottolomake