Siirry sisältöön
Sairaanhoitajapäivät Liity jäseneksi

Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitajat ry

Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitajat ry tarjoaa sairaanhoitajien oman yhteisön tuen ja vaikuttamiskanavan lähellä sinua. Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitajat toimii sairaanhoitajien, terveydenhoitajien ja ensihoitajien (AMK) ammatillisena ja alueellisena yhdistyksenä ja vaikutuskanavana koko Pohjois-Suomessa. Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitajat ry edistää hoitotyön kehittämistä, tukee jäsenistönsä ammatillista osaamista sekä pyrkii vaikuttamaan jäsenistön hyvinvointiin työpaikoilla ja vapaa-aikana. Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitajat on yksi kuudestatoista alueyhdistyksestä, jonka kautta jäsen kuuluu Suomen Sairaanhoitajiin (ent. Sairaanhoitajaliittoon).

Jäsenenä annat tukesi Suomen Sairaanhoitajien tehtävälle sairaanhoitajan työn arvon näkyväksi tekemisessä. Jäsenenä saat myös paljon henkilökohtaisia jäsenetuja. Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitajissa olet oikeutettu vuokraamaan suosittua Kiuttu-Rukan lomamökkiä. Löydät meidät myös Facebookista – tykkää ja seuraa mitä tapahtuu! Tule mukaan toimintaan ja liity jäseneksi ellet vielä ole jäsen. Kehitetään sairaanhoitajan työtä ja hyvinvointia yhdessä ja verkostoidutaan sekä virkistäydytään! Kysy, anna palautetta tai ota yhteyttä aktiivitoimijoihimme.

Tapahtumat

Katso kaikki tapahtumat

Uutiset

Katso kaikki uutiset

Koulutukset

Katso kaikki koulutukset

Alueyhdistyksen hallitus 2022–2024 sekä vastuu- ja luottamustehtävät (tietoja päivitetään)

Erik Indola, puheenjohtaja
Erik@indola.fi, puh. 0400 812787

Pirjo Sirviö, varapuheenjohtaja
pirjo.sirvio@ouka.fi, puh. 050 569 3523

Satu Malmqvist, rahastonhoitaja
satu.malmqvist@gmail.com, puh. 040 515 0751

Nina Hynninen, Kauppurienkadun huoneiston vuokraus, Sairaanhoitajaliiton varapuheenjohtaja 24.11.2018 alkaen
nina.hynninen@sairaanhoitajat.fi, puh. 040 747 7635

Pia Liljamo, Ruka mökin vuokraus
pia.liljamo@gmail.com, puh. 040 865 5063

Merja Siikaluoma
merja.siikaluoma@outlook.com, puh. 050 438 2237

Anne Sivonen
Anne.m.sivonen@gmail.com, puh. 040 568 8566

Pia Karsikas, opiskelijatyö
piakarsikas@gmail.com, puh. 050 910 4313

Hallituksen varajäsenet

Taina Linna, sihteeri
taina.linna@gmail.com, puh. 040 731 5886

Anna-Kaisa Lappi
annakaisa.lappi@gmail.com

Anneli Näppä
anneli.nappa@pp2.inet.fi

Mira Pohjasenaho
mira.pohjasenaho@ppshp.fi

Tarja Törmälehto
tarja.tormalehto@gmail.com

Tarja Hackzell, tiedottaja
tarja.hackzell@ouka.fi

Lisäksi
Erik Indola, opiskelijajäsen
Erik@indola.fi, puh. 0400 812787

Työryhmät

Opiskelijatyöryhmä

Opiskelijoille pidetään infotilaisuuksia oppilaitoksissa sekä valmistuville sairaanhoitajille järjestetään liiton merkkienjakotilaisuuksia. Opiskelijatyötä alueyhdistyksessä tekevät Pia Karsikas ja Taina Linna. Ota yhteyttä, mikäli haluat lisätietoja opiskelijatyöstä!

Seniorisairaanhoitajat
Marja-Liisa Pylväs, puheenjohtaja, marski05@gmail.com , puh. 0400 297 396. Sihteerinä toimii Irmeli Heikkilä, puh. 040 5646 148 ja rahastonhoitajana Eeva Iinatti.

Osoite

Kauppurienkatu 5 A 1
90100 OULU

Yhteydenottolomake

sulje
Osta oma lippusi nyt!